Для початку миємо цвітну капусточку та ділимо на суцвіття. Корінь пастернаку миємо, очищаємо та ріжемо на шматочки десь 1х1 см. Все це разом варимо у підсоленій воді в невеличкому банячку з грубим дном. Орієнтовно хвилин 30 ( на невеликому вогні, але без кришки!). Головне - аби пастернак став м'яким. Цвітна капуста розмякне скорше. Як буде готове - злийте практично всю воду, лишіть трішечки на самому дні, додайте масло і стовчіть в пюре. Хочете - товкачиком до картоплі, хочете - блендером. Ніжне, ароматне, ням-ням! Ніколи навтіь не думала, що вийде такий смак!
Тепер щодо риби. Все дуже просто. Філе натерти сіллю та цукром (на чайну ложку солі пів чайної ложки цукру). Часник 1.або нарізати продовгастими шматочками і нашпигувати стейки 2.або покришити дрібно і втиснути в рибу ( в мене стейки були примерзлі, тому прийшлось робити згідно з варіантом №2).
Верхню частину риби змастити медом та щедро посипати розмарином ( "дно" риби відповідно теж не обділяємо спеціями!). Я традиційно в дечку під рибу кладу моркву, аби не прилипала.
Зверху ще поливаємо рибку олією і на 20-25 хв (залежно від розмірів риби) в духовку нагріту до 170 градусів. Печемо рибку прикриту фольгою. Після вказаного часу фольгу зняти і пекти ще 5 -7 хвилин (якщо товщина стейка менше ніж 2 см - варто зменшити час приготування).
Как и с чем подавать
Коли рибка спечеться - кості легко виймаються. Тому ідеальна подача - ніжне пюре з ніжним філе. Рибку зверху полити гранатовою поливкою, кисло-солодкий смак якої добре доповнить смак. Думаю, поливка з журавлини теж пасуватиме.
Як висновок:
- пастернак можна додавати і до картопляного пюре, але хоча б у пропорції 1 до 3, краще - 1 до 2 (тоді і аромат відчуватиметься, і смак);
- пастернак має нейстральний смак, виражений аромат і ніжну структуру - добре підійде як гарнір до риби, птиці та печінки;
- пастернак - дуже корисний овоч-корнеплід, який варто ввести до свого раціону, адже згідно з вікіпедією та розумними книжками саме пастернак "дуже корисний при жовчно-кам'яній і нирково-кам'яній хворобах, подагрі, після тяжких захворювань, при нервових розладах, туберкульозі, емфіземі, пневмонії, бронхіті, покращує функції органів травлення, збуджує апетит, стимулює діяльність залоз внутрішньої секреції і обмін речовин, зміцнює стінки капілярів, знімає пропасницю і спазми, забезпечує сильну сечогінну дію, сприяє виведенню каменів та солей, є болезаспокійливим, бактерицидним і тонізуючим засобом.Інколи застосовують для лікування простати." - недарма наші пращури використовували його як складову багатьох страв!
- спробуйте, не пошкодуєте!
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.