За 4-5 днів до приготування борщу готуємо квас. Буряк очистити та нарізати шматочками (2-3 см), засипати в банку та залити холодною водою, аби покрила повністю. Зверху покласти скибку чорного хліба. Накрити марлею та поставити в теплі (я ставила біля батареї. На другий-третій день в кухні був відчутний запах буряка )
Для борщу буряк, моркву та петрушку почистити. Гриби я попередньо замочувала на кілька годин. Відцідивши – порізала дрібно соломкою. Буряк розрізати на четверо, моркву та петрушку дрібно нарізати (або ж натерти на крупну терку). Цибулю я варила цілою, а потім просто дістала з борщу. Теоретично її нарізати як і моркву. Але я завжди цибулю якщо варю – то цілою, бо мій чоловік її недолюблює. Овочі та гриби покласти до баняка і варити під закритою кришкою на невеликому вогні до готовності (в мене десь хвилин 40 вийшло, але вогонь був маленький, і воно скорше мліло, а не варилось).
Дістати шматки буряка, потерти на крупній терці та скропити лимонним соком (або оцтом).
Засмажити борошно на олії до золотавого кольору, додати до борщу. Додати горошини перцю. Далі дати борщу закипіти, посолити, вимкнути вогонь. Додати натерті буряки та склянку бурякового квасу (в мене пішло орієнтовно 350 грамів квасу). На кілька хвилин вкинути лавровий листочок (але хвилин за 7-10 дістати). Можна дати ще пів чайної ложки цукру.
Обов’язково дати борщу настоятись.
На вушка просіяне борошно з теплою водою замісити в еластичне тісто як на вареники. Можна додати до тіста кілька крапель олії – буде м’якше і краще міситиметься.
Гриби для начинки замочити з вечора, потім в тій же воді відварити. Порізати дрібненько. Цибулинку подрібнити та підсмажити на олії до золотистого кольору, додати гриби, посолити, поперчити.
Тісто тонко розкачати. Можна порізати на квадратики 3-4 см, можна повитискати маленькою стопочкою. Покласти начинку у зліпити як на пельмені. Фактично і вийдуть маленькі пельменьки-вушка ( або ж маленькі равіолі:) )
Дошку застелити рушничком, присипати його борошном. Викладати вушка, аби не торкались. Варити у великому банячку в добре посоленій воді. Коли поспливають і трохи набухнуть – дістати шумівкою, аби стекла вода. Скласти в миску, перемастити олією, аби не склеювались. Якщо до подачі довго – тримати на водяній бані.
Как и с чем подавать
Перед подачею на стіл розкласти по тарілках вушка, залити борщем.
Найчастіше подається у спеціальних кружках, і подається тільки рідке, якщо не піст - додається сметанка. Але овочі з борщу теж смачні, ароматні, з приємним кисло-солодкавим присмаком, тому можете подвати разом, гірше від того не буде:)
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.