При цьому її обгрунтування виявляється цікавим і неординарним. Чому багато людей проводять такий обряд? Чому на Великдень прийнято битися яйцями? Є декілька версій появи цього досить захоплюючого ритуалу!
Читай также: Православна Пасха 2018: коли зустрічати Великодні свята
Перша - зло і добро змагаються між собою. Яйце, яке не розбилося, є переможцем і його у будинку слід зберігати цілий рік, а програвших побратимів переможця оголошували «злигоднями» та швидко з'їдали.
За другою версією - існував християнський звичай що забороняє цього дня цілуватися публічно. Тому, люди поздоровляючи один одного з Великоднем, цілувалися за допомогою биття яєць. Як і поцілунки, удари робилися по три рази.
Читай также: Великдень: які цікаві страви готують в Європі
Третій варіант свідчить, що при розбитті яйця, з труни виходить сам Ісус Христос, багатократне биття яєць допомагало йому повністю звільнитися і воскреснути. Яйце, в даному випадку символізує собою гроб господень, за своєю формою нагадуючи камінь, яким в давнину завалили гробницю Ісуса.
Для того, щоб перемогти в пасхальній битві яйцями – слідує як і у будь-якій битві, застосувати спеціальну тактику.
1. Вибір яйця - яйце має обов'язково бути міцним і без тріщин.
2. Обирати бежеві яйця - білі яйця мають тоншу шкаралупу.
3. Вірний захват - яйце повинне повністю сховатися в долоні. Кінчик яйця можна обхопити кільцем з вказівного і великого пальця.
4. Гострий кінець - на тупому кінці курячого яйця є повітряний мішечок. Це найвразливіше місце. Тому битися потрібно гострим кінцем яйця.
5. Пасивна тактика - у нападаючого більше шансів розбити своє яйце, тому дочекайтеся удару і зустріньте його гідно.
6. По дотичній - якщо вам довелося бити, то цільтеся не в саму верхівку яйця, а трохи у бік.
Навіть якщо ви все ж таки програли не засмучуйтесь, головне, що ви прйняли участь в дуже веселій та добрій Великодній традиції!
Читай также: Пасха: история пасхального кролика