Голі гілки гамамелісу щільно обвішані масою павукоподібних квіток з довгими закрученими пелюстками. Квіти гамамелісу бувають жовтими, помаранчевими та червоними. Ніжний аромат щільною хмарою огортає гамамеліс і розливається в морозному повітрі. Як виростити на своїй ділянці та як доглядати за цією незвичайною рослиною читайте в нашій статті.
Читай также: Растут быстро и дают плоды: кустарники для живой изгороди
Гамамеліс (Hamamelis) - листопадний чагарник з сімейства гамамелісових (Hamamelidaceae). Рослини досягають 5 м у висоту та в ширину. У природі гамамеліс виростає в лісах та річкових прибережних зонах Східної Азії і Північної Америки. Хоча гамамелис цінується в основному за барвисте зимове або раннє весняне цвітіння, чагарник гарний протягом усього сезону. Влітку гамамеліс прикрашають широкі овальні листя, що досягають 16 см в довжину і нагадують листя лісового горіха. Восени листя гамамелісу набувають яскраві жовті, помаранчеві та червоні відтінки і рослина стає одним з яскравих прикрас осіннього саду. Плоди чаклунського горіха - насіннєві коробочки, відмічені невеликими 'ріжками', всередині кожної знаходяться два блискучих насіння. Плоди гамамелісу дозрівають через 8 місяців після цвітіння. До теперішнього лісового горіху гамамеліс не має відношення, хоча, за твердженням деяких джерел, його плоди теж їстівні.
Читай также: Садовые работы в мае: что не забыть сделать
Гамамеліс - досить витривала рослина, що не вимоглива в плані грунту і освітлення. Гамамеліс зростає на нейтральних та слабокислих грунтах, любить вологу (але не виносить застою води, особливо в холодні періоди року). Гамамеліс добре росте на світлі або в півтіні, проте не можна висаджувати кущі в сухих та жарких місцях, де влітку пересихає грунт. Якщо гамамеліс зростає на відкритому сонці, коріння рослини краще тримати притіненим, захищеним від прямого сонця. Найкраще садити гамамеліс в суглинний грунт, в міру багатий гумусом та добре структурований: такий грунт відмінно вбирає вологу і надовго затримує її біля коріння. Зрідка рослину можна підгодувати загальним добривом. Рекомендується мульчувати грунт навколо гамамелісу садовим компостом двічі на рік, восени та навесні.
Обрізка для гамамелісу не обов'язкова, але бажана для підтримки куща в компактному і пишному стані.
Розмножуються видові гамамеліси насінням та живцями, а гібридні - живцями і щепленням. Верхівки пагонів гамамелісу нарізають на живці в середині літа і укорінюють в грунті під плівкою, щоб забезпечити молодим рослинам високу вологість повітря. Укорінення гамамелісу відбувається протягом 4-6 тижнів.
Гамамеліс майже не уражається шкідниками. Небезпека для ослаблених рослин може представляти киноварно-червона нектрія (грибок Nectria cinnabarina), яка вражає гамамелис через відкриті рани або пошкодження в корі. На гамамелісу люблять селитися гриби опеньки.
Читай также: Эти 5 декоративных кустарников украсят тенистый сад
Гамамеліс володіє деякими цікавими особливостями. Цікаво, що зазнавши стресу помаранчеві та червоні гібриди гамамелісу іноді абсолютно несподівано, не в сезон, зацвітають жовтими квітками.
Квітки гамамелісу володіють незвичайною морозостійкістю.
Найкраще виглядає гамамеліс в природних, природних садах. Дуже добре підходять гілки гамамелісу для зрізання: внесені в приміщення та поставлені у воду, вони розпускаються, наповнюючи навколишній простір ніжним вишуканим ароматом.
Читай также: Эти 5 кустарников цветут все лето!